Sprzęt treningowy
+48 539 11 22 33   jacek@123plywamy.pl

Sprzęt treningowy

Ułatwiają i przyśpieszają naukę!

Wspominałem Wam na pierwszej stronie  o zaletach pływania ale i przestrzegałem Was, że jeśli nie wypracujecie poprawnej techniki to błędna postawa i niesymetryczne ruchy mogą doprowadzić do przeciążeń. Na moich zajęciach razem ze mną czuwać nad techniką będą  również odpowiednie przyrządy treningowe. Nie tylko z miejsca wykluczą niewłaściwe ruchy ale również przyspieszą Wasz progres.

Bo pamietajcie że nauka pływania to najprościej ujmójąc elimacja zbędnych oraz nauka i utrwalanie właściwych ruchów – To wszystko !!!

Jakie to przyrządy?

 

forearmfulcrums-hero-yellow-hr_3 Finis Forearm Fulcrum jest urządzeniem w kształcie ósemki, poprawia technikę kraula pływaka trzymając nadgarstek, łokieć i ramię w optymalnej pozycji, koncentrując się na rozwoju techniki w przeciwieństwie do budowania siły. Forearm Fulcrum wymusza „wysoki łokieć”, a pod wodą odpowiedni kąt. Pomaga nam w osiągnięciu właściwego, prostego prowadzenia ręki w całym cyklu.

Zobacz Video
 wave-monofin Monopłetwa Finis Rapid to technicznie wyrafinowana płetwa dla amatorów nurkowania i pływania delfinem (stylem motylkowym). Dla osób które szukają zabawy daje wiele radości, ponieważ nagradza nas szybkim napędem. Poprawia zdolność pływania.
Nadaje się do wzmocnienia mięśni pleców, brzucha oraz mięśni nóg. Może być również używana w ramach terapeutycznych dla osób które mają problem z kręgosłupem.

Zobacz Video
 pullbuoy-hero-hr_1_1 Pull buoy wspomaga ciało pływaka, dzięki temu zawodnik może skupić się na pracy ramion. Pull Buoy jest wykorzystywany do trenowania siły i wytrzymałości górnej części ciała.
Pomaga zachować optymalną postawę ciała w wodzie. Wykonany z miękkiej pianki , która gwarantuje optymalną wyporność nóg.

Zobacz Video
 techtoc-hero-yellow-lr Tech Toc to proste narzędzie treningowe zakładane na talii, które zapewnia natychmiastowe poprawienie pozycji bioder podczas pływania.
Wykorzystywany do wszystkich czterech styli pływackich.
Tech Toc wykonany jest z tworzywa sztucznego, wykorzystuje łożysko kulkowe.
Kulki wewnątrz wytwarzają dźwięk, który pozwala pływakowi usłyszeć i poczuć ruch bioder i informuje o właściwej rotacji bioder.

Zobacz Video
 agility-paddles-studio-1-lr_2_3 Wiosełka Agility Paddles przeznaczone do maksymalizacji efektywności cyklu pływackiego, pomagają w prawidłowym ułożeniu dłoni podczas treningu zachowując “czucie wody”.
Brak gumek podtrzymujących jak w przypadku innych wiosełek na rynku. Wykonane z lekkiego, trwałego tworzywa.
Wiosełka wymuszają prawidłową technikę – nieprawidłowa technika spowoduje, że wiosełka spadną z ręki pływaka.
Wszechstronne wiosełka, pomocne podczas treningu wszystkich czterech styli. Ergonomiczny kształt jest dopasowany do naturalnego kształtu dłoni.

Zobacz Video
alignment_kickboard Deska Finis Alignment Kickboard jest narzędziem pomagającym zachować prawidłowe ułożenie ciała w wodzie.
Stabilizujący pasek na rękę pozwala na umieszczenie dłoni pod nim, dzięki czemu tworzy idealne wydłużenie ręki przez palce. Nie ma konieczności obustronnego trzymania tak jak to było w przypadku zwykłej deski.
Alignment Kickboard wykonana z lekkiej pianki, unosi się kilka centymetrów pod powierzchnią wody, co pozwala utrzymać idealne położenie w poziomie. Jej hydrodynamiczny kształt ułatwia podwodne ćwiczenia nóg.
Niezależnie czy jesteśmy zawodowcami czy chcemy nauczyć się pływać, pozycja ciała jest niezwykle ważna w świecie pływania.

Zobacz Video
 z2-zoomer-hero-yellow-pair-lr_1_2 Płetwy ZOOMERS Finis Z2, niezwykle wygodne, wykonane ze 100% naturalnej gumy płetwy Z2 miękko i bezpiecznie dopasowują się do stopy. Dzięki krótkim “ostrzom” płetwy Z2 Gold Zoomers® sprzyjają krótkim i szybkim kopnięciom, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego pędu w wodzie. Płetwy Z2 po prostu wypychają Cię do przodu. Separator umiejscowiony na górze płetwy pozwala stopom na łatwe przecinanie wody przy tym redukując zmęczenie, jakie dosięga łydki i mięśnie czworogłowe ud. Flex box na spodzie płetwy pozwala na przepływ wody w trakcie kopnięć, wzmacniając przy tym ścięgna i pośladki. Z2 są tak skonstruowane, aby w największym stopniu utrzymać czucie wody podczas treningu.

Zobacz Video

Partnerzy